SCHOOL DISTRICTS


SCHOOL DISTRICTS

* filing office is outside of Douglas County
District NameOpen PositionsFiled CandidatesQualifications
Camas Valley School #211Amanda M Ruiter
Camas Valley School #21
2Charlie Redfern
Camas Valley School #21
3Eli Wolfe
Days Creek School #153 At-LargeClint Thompson
Days Creek School #15
4 At-LargeRebekah Sawyer
Days Creek School #15
5 TillerTodd Vaughn
Valerie Anderson

Days Creek School #15
7 Days CreekChelsie Hopkins
Charlie Sawyer

Elkton School #342Sarah Wood
Elkton School #34
3Lindsey Baker
Elkton School #34
5Daniel Burke

Elkton School #34
7Doug Byle
Fern Ridge School #28-J*


Glendale School #77
1 (2 year term)Bill Boal
Caroline Lydon

Glendale School #77
3Tom Chanez
Glendale School #77
5Cynthia L Chanez
Glide School #122Jeffery Brown
Kara Weber

Glide School #12
3Candice Voynick
Kris Malek

Glide School #12
5Dan Metz
Rebecca D Beam

North Douglas
School #22
2Scott Gerrard
North Douglas
School #22
3Trissie Penland

North Douglas
School #22
4Janet Mulder ,

North Douglas
School #22
5Ty Olds
Oakland School #11Darian Baimbridge
Oakland School #1
2Brent Parker
Oakland School #1
4Windy Brooksby
Reedsport School #1052Savanna D Wright
Reedsport School #105
3

Riddle School #701Erwin Hackett Jr
Riddle School #70
3Amanda R Canty
Riddle School #70
4Jonathan M Woody
Roseburg School #41 (2 year term)Brandon Bishop
Samantha Frost

Roseburg School #4
2Andrew Shirtcliff ,
Micki J Hall

Roseburg School #4
3Howard A Johnson
Roseburg School #4
7Ann Krimetz
Keith Longie

Siuslaw School #97-J5*
https://apps.lanecounty.org/Elections/Election/Index/235#districtCandidates235

South Lane
School #45-J3*

https://apps.lanecounty.org/Elections/Election/Index/235#districtCandidates235

South Umpqua
School #19
2 - Zone 1 CanyonvilleRandy Richardson
South Umpqua
School #19
2 - Zone 2 Myrtle CreekDavid Stevens
South Umpqua
School #19
1 - Zone 3 At-LargeJeff Johnson
South Umpqua
School #19
2 - Zone 3 At-LargeJeannie Weakley
Van A Roosa
Sharyse Williams

Sutherlin School #1301Trixy Diamond
Sutherlin School #130
2 (2 year term)Scott McKnight ,
Bill Ratledge

Sutherlin School #130
4Justin Peterman
Sutherlin School #130
5Michael Boehm
Leonard Bodeen

Winston-Dillard
School #116
2John Poore,
Jasmine Geyer

Winston-Dillard
School #116
3Lorna Quimby
Erin Saylor

Winston-Dillard
School #116
4Jeremy Mitchell
M'Liss Shrum

Yoncalla School #321Cathey Grimes
Yoncalla School #32
2 (2 year term)Trinity Benito
Della L Orcutt

Yoncalla School #32
3Dave Anderson
Yoncalla School #32
5Jen Bailey